Mają go! Krakowscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem noża

Policjanci z Krakowa zatrzymali sprawcę rozboju z użyciem noża.

15 czerwca br. w jednym ze sklepów na terenie Podgórza doszło do rozboju. Do placówki handlowej wszedł młody mężczyzna, który przy pomocy noża zastraszył pracownika sklepu, zażądał wydania ze sklepowej kasy gotówki, a po jej otrzymaniu uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili i wytypowali potencjalnego sprawcę przestępstwa. 18 czerwca br. policjanci z „piątki” przy jednej z ulic na terenie Podgórza zatrzymali podejrzewanego. Śledczy przeszukali mieszkanie zatrzymanego na terenie Azorów. 32-latek został przewieziony do komisariatu przy ul. Zamoyskiego, gdzie przyznał się do dokonania rozboju.

Sąd Rejonowy dla Krakowa -Podgórza przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

32-latek odpowie karnie za rozbój, za co kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Ponieważ mężczyzna w trakcie rozboju posłużył się nożem będzie podlegał karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Fot. Policja

Zobacz również:

Akcja na al. Bora Komorowskiego w Krakowie. Z auta wyciągali pijaną kierującą [zdjęcia]

Walka o życie mężczyzny w tramwaju

Pożar w magazynie składowania hulajnóg oraz rowerów elektrycznych w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności