Już w sobotę zapraszamy na piknik „Lato nad Bagrami” [program]

Już w sobotę zapraszamy na piknik „Lato nad Bagrami”.

W sobotę, 4 czerwca, w godz. 13.00-20.00 na ternie zielonym nad Zalewem Bagry (przy ul. Koziej) odbędzie się piknik zorganizowany przez Centrum Kultury Podgórza i Radę Dzielnicy XIII Podgórze. Na plenerowej, letniej scenie będą królować muzyka i taniec. Najpierw zaprezentują się amatorskie zespoły i grupy taneczne z Podgórza. Potem estradę przejmą prawdziwi zawodowcy.

Od filmów Disneya po klasykę rocka

Piknik rozpocznie się tym, co najmłodsi lubią najbardziej, czyli największymi przebojami z filmów Disneya – w ramach koncertu zatytułowanego „W krainie dziecięcej wyobraźni” (godz. 14.00) Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek zaśpiewają m.in. piosenki z „Krainy Lodu”, „Toy Story”, „Alladyna”, „Zaplątanych” czy „Królowej Śniegu”.

Później przyjdzie czas na światowe hity w aranżacjach na trąbkę, saksofon, waltornię, puzon, tubę, perkusję i akordeon, czyli koncert zespołu AllDęte (godz. 15.30). Kolejnym punktem programu będzie występ zespołu Legend of Kazimierz (godz. 17.10), w składzie: Mateusz Frankiewicz – kontrabas, Jacek Długosz – gitara, Mateusz Chmiel – flet, klarnet, duduk, Tomasz Pawlak – viola/skrzypce, altówka, Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne, Paweł Iwan – akordeon. Muzycy zaprezentują program bazujący na motywach żydowskich, bałkańskich (inspirowanych w szczególności muzyką serbską i bułgarską) i cygańskich oraz kompozycjach własnych. A w finale (godz. 18.10) usłyszymy polskie i zagraniczne standardy rockowe z lat 60. i 70. XX w., w wykonaniu zespołu Kurtyna Siemiradzkiego. Będzie coś dla miłośników Beatlesów, The Rolling Stones czy Breakoutu.

Animacje dla dzieci i strefa relaksu

Obok atrakcji na scenie, równie dużo będzie się działo wokół niej. W programie „Lata nad Bagrami” znalazły się m.in.: animacje, konkursy i warsztaty dla dzieci. Będzie również plac zabaw oraz strefa relaksu dla najmłodszych i rodziców, w której maluchy będą mogły pobawić się na bOblesach, a opiekunowie odpocząć na leżakach, doglądając jednocześnie swoje pociechy. Małych naukowców organizatorzy imprezy zaproszą do mobilnego laboratorium chemicznego, z kolei starszych mieszkańców już teraz zachęcają do plenerowych rozmów z radnymi Dzielnicy XIII Podgórze (w godz. 15.00–17.00) na temat przyszłości Płaszowa.

PROGRAM

Miejsce: teren zielony nad zalewem Bagry (od strony ul. Koziej)

godz. 13.00–14.00 | Występy amatorskich zespołów muzycznych i grup tanecznych z Podgórza
godz. 14.00–14.45 | Koncert „W krainie dziecięcej wyobraźni – przeboje z filmów Disneya”, wystąpią: Monika Biederman-Pers i Piotr Karzełek
godz. 14.45–15.30 | Występy amatorskich zespołów muzycznych i grup tanecznych z Podgórza
godz. 15.30–16.30 | Koncert zespołu AllDęte
godz. 16.30–17.00 | Uroczysty  finał  konkursów
godz. 17.10–18.10 | Koncert zespołu Legend of Kazimierz
godz. 18.10–20.00 | „Przeboje lat 60. i 70.” –  koncert zespołu Kurtyna Siemiradzkiego

Ponadto:
Animacje, konkursy oraz plac zabaw dla dzieci
Strefa relaksu dla rodzin z dziećmi
Plenerowe rozmowy o przyszłości Płaszowa – spotkania z Radnymi Dzielnicy XIII Podgórze (w godz. 15.00–17.00)
Mobilne laboratorium chemiczne
Warsztaty artystyczne „Podgórze – portret dzielnicy”
Warsztaty przyrodnicze

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności