Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Artykuł sponsorowany
Jaki zlewozmywak do kuchni wybrać?

Zlewozmywak w kuchni pełni bardzo ważną rolę. To właśnie w nim zmywamy brudne naczynia, a często służy też jako swego rodzaju magazyn dla naczyń oczekujących w kolejce na zmywanie. Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność zlewozmywaka, ale również jego wygląd. Na jaki zlew się zdecydować, by łączył on w sobie ładny wygląd i wysoką funkcjonalność? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Zlewozmywaki nakładane – eleganckie i łatwe w utrzymaniu

Zlewozmywaki nakładane cieszą się coraz większą popularnością i trudno się temu dziwić. Są niezwykle eleganckie i mogą być prawdziwą ozdobą każdej kuchni. Można je dostać w wielu kolorach, a nietypowy sposób ich montażu sprawia, że bez większego trudu utrzymamy je w czystości. Zlewozmywaki nakładane, które kupić można np. na stornie internetowej https://www.euro.com.pl/zlewozmywaki,typ!nakladany.bhtml, są montowane w na blacie lub przeznaczonej do tego szafce. Można znaleźć zarówno rozwiązania jedno, jak i dwukomorowe. Nie powinno być więc większego problemu, by dopasować rozmiar do własnych preferencji i potrzeb.

Bardzo ważne w trakcie ich montażu jest dokładne uszczelnienie połączenia zlew-szafka, bo wszelkie nieszczelności mogą powodować późniejsze problemy w postaci podciągania wody do niezabezpieczonej powierzchni szafki. Kończy się to przeważnie powolnym „puchnięciem”, a ostatecznie koniecznością wymiany blatu lub całej szafki. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by połączenie to było wykonane jak najdokładniej. Oczywiście dotyczy to nie tylko zlewozmywaków nakładanych, ale także innych zlewów montowanych w kuchniach.

Zlewozmywaki okrągłe – stylowe rozwiązanie, ale czy do każdej kuchni?

Zlewozmywaki okrągłe wyglądają naprawdę dobrze, idealnie komponują się z nowoczesnymi meblami, ale mają jedną wadę, która sprawia, że ich montaż nie jest wskazany dla każdego. Ze względu na swój niewielki rozmiar nadają się raczej do kuchni, w których zmywaniem zajmuje się zmywarka. Są też dobrym rozwiązaniem dla singli i rodzin, które większą część posiłków spożywają na mieście. Zlewozmywaki okrągłe, które oglądnąć można w sklepie https://www.euro.com.pl/zlewozmywaki,g!zlewozmywak-okragly.bhtml, kupić można zarówno w wersji stalowej jak i granitowej. Są to rozwiązania jednokomorowe o kompaktowych wymiarach, ale nie można odmówić im stylu. Wiele osób posiadając bardzo niewielką przestrzeń w kuchni, wybiera właśnie zlewozmywaki okrągłe i trudno się temu dziwić. Ich zakup sprawia, że kuchnia wygląda delikatnie, a w razie potrzeby można z nich normalnie korzystać, zmywając naczynia czy sztućce.

Wybierając taki zlewozmywak, zwróćmy uwagę czy w zestawie znajduje się korek z sitkiem. Rozwiązanie takie ułatwia eksploatację i zapobiega zatkaniu odpływu. Dzięki niemu większe nieczystości pozostają na sitku, które w każdej chwili można wypłukać i wyczyścić. Jeśli masz dość ciągle zatkanego zlewu, taki korek może zdecydowanie uprzyjemnić codzienne sprzątanie kuchni. Pamiętajmy, że okrągłe zlewozmywaki dostać można w kilku wymiarach, dlatego przed zakupem warto dokładnie sprawdzić jakiego zlewu potrzebujemy. Jest to szczególnie ważne, gdy wcześniej wykonaliśmy otwór w blacie. Wybór niewłaściwego rozmiaru będzie wymagał powiększenia otworu, a w przypadku, gdy kupimy okrągły zlewozmywak o zbyt małych wymiarach, jedynym wyjściem będzie zakup nowego blatu, co narazi nas na dodatkowe koszty. Pamiętajmy też, że w przypadku dużej rodziny konieczne może okazać się zamontowanie zmywarki, bo mycie dużej ilości naczyń w zlewozmywaku okrągłym może być mocno uciążliwe.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności