Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Artykuł sponsorowany
Dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne?

Nadeszła już wiosna, a lato zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to, że już niebawem wielu z nas wyruszy na wakacje. Aby odpoczynek był naprawdę udany i beztroski, warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Z nim będziemy gotowi na różne ewentualności.

Czym jest polisa turystyczna?

Wakacje to radosny czas, jednak nieszczęśliwy wypadek może przytrafić się nam zawsze. Możemy się rozchorować, doznać urazu lub samemu wyrządzić szkodę, na przykład rozbić hotelową szybę. Jeśli do któregoś z tych zdarzeń dojdzie zagranicą, to sytuacja mocno się skomplikuje, ponieważ możemy nie znać tamtejszego języka w stopniu choćby komunikatywnym. Na szczęście przed różnymi zdarzeniami możemy się ubezpieczyć. I to właśnie zapewni nam polisa turystyczna.

Dzięki niej będziemy gotowi na różne sytuacje. Jakie na przykład? Oto niektóre możliwe zdarzenia:

  • Pomoc medyczna – jeżeli zachorujemy lub przytrafi nam się wypadek, wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty naszego leczenia. Możemy również liczyć na wsparcie tłumacza, o ile taką usługę zawiera nasza polisa. Sprawdźmy również do jakiej kwoty koszty pokrywa nasze ubezpieczenie.
  • Transport medyczny do Polski – podczas niektórych urazów możemy nie być w stanie wrócić do kraju zwykłym samolotem. Dlatego ubezpieczyciel może zapewnić nam stosowny transport, na przykład lot z możliwością bycia w pozycji leżącej lub ambulans.
  • Pokrycie kosztów za wyrządzone przez nas szkody – jeśli z naszej winy doszło do zniszczenia jakiegoś przedmiotu, to ubezpieczyciel pokryje koszt naprawy lub kupna nowego.
  • Ochrona bagażu – jeśli nasza walizka zgubi się na lotnisku, to otrzymamy pieniądze na zakup nowych rzeczy, a do tego otrzymamy również odszkodowanie z powodu naszej straty.
  • Akcje ratunkowe – w Polsce za działania GOPR-u nie trzeba dodatkowo płacić. Zagranicą bywa jednak inaczej. Jeśli będziemy potrzebować tego rodzaju pomocy, to jej koszt pokryje ubezpieczyciel.

Jeśli wybierasz się w podróż służbową i zastanawiasz się nad ubezpieczeniem, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-podrozy-sluzbowej.

Jak kupić polisę turystyczną?

W dzisiejszych czasach zakup ubezpieczenia turystycznego jest naprawdę prosty. Na dobrą sprawę wystarczy nam urządzenie z dostępem do internetu. Możemy bowiem skorzystać z porównywarki ofert, która poprosi nas o udzielenie kilku odpowiedzi na podstawowe pytania. Bazując na naszych potrzebach, system doradzi nam, jakie oferty byłyby dla nas najlepsze. Następnie wystarczy zastanowić się nad tym, jaki pakiet ubezpieczeniowy interesowałby nas najbardziej. Kolejnym krokiem jest zakup polisy, co też możemy uczynić bezpośrednio przez internet. Jak widać dziś tego typu ubezpieczenie jesteśmy w stanie kupić bez wychodzenia z domu. Nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie wziąć udział w wycieczce, którą wykupiłeś? W takim razie dowiedz się, jak ubezpieczyć się na taką ewentualność: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności