Agresywny złodziej zaatakował mężczyznę

Agresywny złodziej został zatrzymany przez wielickich policjantów.

W nocy z 22/23 czerwca w miejscowości Byszyce, do 22 -latka, który oczekiwał na przyjazd autobusu, podszedł nieznany mu mężczyzna, który grożąc pozbawieniem życia zażądał opuszczenia tego miejsca.  22-latek widząc, że agresor ma w ręce rozbitą butelkę, odszedł, ale ukrył się w pobliżu i czekał do momentu aż sprawca sobie pójdzie. Wtedy ponownie wrócił w rejon przystanku.

Niestety, już po chwili podjechał samochód, z którego wysiadł ten sam agresywny mężczyzna, który tym razem zaczął 22 -latka bić po głowie oraz tułowiu. Poszkodowanemu udało się uciec, jednakże na miejscu pozostawił swój plecak z zawartością między in. kart bankomatowych oraz dokumentów, który jak się okazało, zabrał ze sobą sprawca.

Kryminalni natychmiast przystąpili do typowania i zatrzymania sprawcy. Jeszcze tego samego dnia, pojawili się u 21-letniego mieszkańca gminy Wieliczka. W trakcie przeszukania domu, policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany, ponadto 21-latek wskazał miejsce gdzie ukrył skradziony plecak ( wrzucił go do pobliskiego lasu).

Mężczyźnie łącznie postawiono 4 zarzuty, zmuszenia do określonego zachowania, uszkodzenia ciała, kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności