Agresja i kradzież na Rynku Głównym

Wprawne oko operatora monitoringu straży miejskiej doprowadziło do ujęcia sprawców kradzieży złotej obrączki

Dzięki powtórnej analizie zarejestrowanego przez monitoring straży miejskiej zdarzenia doszło do zatrzymania mężczyzn, którzy w Rynku Głównym dokonali kradzieży złotej obrączki przy użyciu przemocy. Skrupulatne działania służb doprowadziły również do odzyskania skradzionego mienia. Około 4 nad ranem operator monitoringu straży miejskiej zauważył trzech mężczyzn siedzących na kamiennej ławce przy pomniku Adam Mickiewicza. Rozmawiali ze sobą i pili alkohol prosto z butelki. Wyglądało jakby dobrze się znali.

Jednak operator zauważył, że jeden z nich cały czas próbuje sięgać ręką do kieszeni bluzy siedzącego obok niego mężczyzny, łapiąc go cały czas za jego prawą rękę. Dalsza sekwencja zdarzeń potwierdziła, że mamy do czynienia z sytuacją, w której konieczna będzie interwencja służb. Wezwano na miejsce patrol, a w tym czasie jeden z mężczyzn wyciągnął portfel, wyjął plik banknotów i wręczył siedzącemu, a ten wstał i uderzył go dwukrotnie pięścią w twarz. Wtedy doskoczył do nich trzeci mężczyzna chwytając mocno za rękę bitego, po czym cała trójka zaczęła się szarpać. Po chwili dwaj mężczyźni zostawili siedzącego na ławce i odeszli spokojnie w stronę Sukiennic.

Ponieważ całe zajście wydało się operatorowi monitoringu podejrzane z zupełnie innego powodu, szybko przewinął zarejestrowany materiał dokonując jego analizy. Dostrzegł, że na początku poszkodowany mężczyzna ma na palcu prawej ręki dużą złotą obrączkę, a gdy dwójka napastników odchodzi, obrączki na palcu brak. W tej sytuacji informację o zdarzeniu przekazano również policjantom, którzy po penetracji terenu Rynku Głównego i przyległych ulic zatrzymali obydwu mężczyzn i odzyskali w wyniku przeszukania u jednego z nich skradzioną obrączkę.

Fot. SM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności