Zespół Dream Theater wystąpi w Krakowie

Zespół Dream Theater wystąpi w Krakowie

Zespół Dream Theater wystąpi w Krakowie.

reklama

Na koncert zespołu zapraszamy 24 maja 2022 roku do TAURON Areny w Krakowie.

reklama

Dream Theater ruszy w europejską trasę promującą swój najnowszy, piętnasty album studyjny. Wydawnictwo „A View From The Top Of The World” ukazało się 22 października (Inside Out Music/Sony Music). Podczas wiosennych koncertów u boku grupy będzie występować multiinstrumentalista, kompozytor i producent – Devin Townsend.

Bilety są dostępne wyłącznie na: www.ebilet.pl

DREAM THEATER (USA) progmetal:

Dream Theater to od lat największa grupa progmetalowa. Czerpiąc z takich gigantów, jak Rush, Yes, Kansas, King Crimson, Iron Maiden, czy Fates Warning, powstały w 1985 roku zespół złożony z wirtuozów, stworzył wiele arcydzieł, które uczyniły z niego legendę.

Spośród absolwentów prestiżowego Berklee College of Music, którzy założyli Dream Theater w drugiej połowie lat 80., do dziś są w zespole John Petrucci i John Myung. Pierwszy z Johnów oprócz bycia wspaniałym gitarzystą, jest też głównym kompozytorem repertuaru i od jakiegoś czasu ma wielki wpływ na brzmienie płyt. A wśród nich Dream Theater w dyskografii ma takie arcydzieła, jak „Images And Words”, „Awake”, „Metropolis 2: Scenes From A Memory”, czy „A Dramatic Turn Of Events”, dzięki której formacja otrzymała swoją pierwszą nominację do Grammy (za utwór „On The Back Of Angels”). W okresie pandemicznym Dream Theater przygotował piętnasty album „A View From The Top Of The World”. Poza wspomnianymi Johnami nagrali go James LaBrie, Jordan Rudess i Mike Mangini. „Nigdy nie spoczywamy na laurach. Kiedykolwiek tworzymy coś razem, wiemy doskonale, że nie możemy zawieść swoich fanów” – zajawia album Petrucci.

https://dreamtheater.net/
https://www.facebook.com/dreamtheater
https://www.youtube.com/watch?v=V462IsOV3js

DEVIN TOWNSEND (Kanada) progresywny metal, elektronika, alternatywny rock:

Urodzony w 1972 roku Devin Townsend to doskonały wokalista, świetny kompozytor i ceniony producent, który zapisał, i wciąż pisze, wspaniałą kartę w historii muzyki.

Legenda gitary, Steve Vai, był tym, który dostrzegł fenomenalne możliwości wokalne Kanadyjczyka. Potem Devin odcisnął piękny ślad w ekstremalnym metalu z grupą Strapping Young Lad, by następnie działać z Devin Townsend Project, jako Devin Townsend oraz udzielać się w licznych kolaboracjach. Muzyczny erudyta, pomimo niemałych osiągnięć, niezmiennie skromny człowiek, pełen dystansu do siebie i wspaniałego poczucia humoru, który z wielką inteligencją czerpie z różnych gatunków muzyki, tworząc zawsze przekonującą całość. Sprawdza się w mocnym repertuarze z zespołem, nie boi się też intymniejszych występów solowych, na których muzyka jest nie mniej ważna niż spoken word. Koncerty Devina to wspaniałe doświadczenie muzyczne, z aktywnym udziałem fanów, które dodatkowo zostawia uczestników występu w doskonałym nastroju.

https://www.facebook.com/dvntownsend/
https://www.youtube.com/watch?v=AdHJurX0yVA

Zagrają:
DREAM THEATER (USA) progmetal
+
Devin Townsend (Kanada) progresywny metal, elektronika, alternatywny rock

Kiedy: 24 maja (wtorek) 2022
Gdzie: Kraków @ TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7
Bilety: 209-329 zł – przedsprzedaż, 230-350 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
https://ebilet.pl (tylko miejsca siedzące)

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności