Zapraszamy na XX Ogólnopolskie Dni Owada

Zapraszamy na XX Ogólnopolskie Dni Owada

W dniach od 27 do 29 maja br., w godzinach od 10:00 do 17:00, w  budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46), odbywać się będą XX Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Nie pozwólmy im zginąć”. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek, na godzinę 11:00. Zaraz po nim wspólnie z firmą Verbena, planowane jest zasianie łąki kwietnej na terenie kampusu URK.

reklama

W trakcie wydarzenia prezentowane będą kolekcje żywych owadów egzotycznych i krajowych – szkodników spiżarni, owadów karmowych, owadów wodnych, koprofagów, owadów społecznych, leśnych i drapieżnych. Nie zabraknie także prezentacji pajęczaków, czy kolekcji roślin i zwierząt owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ oraz fotografii o tematyce entomologicznej. Przedstawione będą owady preparowane, ekohotele (domki dla owadów), biżuteria entomologiczna oraz „owadzie witraże”. Zaplanowano prezentacje kolekcji motyli Muzeum Arthropoda w Bochni oraz egzotycznych okazów z Motylarni w Czaplach Wielkich – atrakcją będą żywe motyle!

reklama

Najmłodsi będą mogli wykonać sobie „owadzie tatuaże” oraz skorzystać z wróżb „owadziej wróżki”. Nie zabraknie także zabaw i zajęć plastycznych. W trakcie wydarzenia odbywać się będzie kiermasz produktów pszczelich.

Fot. mat. prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności