Zapraszamy na Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders w Krakowie

Zapraszamy na Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders w Krakowie

Zapraszamy na pełne sportowych emocji Międzynarodowe Mistrzostwa Cheerleaders w Krakowie. W tej spektakularnej dyscyplinie sportowej łączącej w sobie akrobatykę, gimnastykę i taniec zobaczymy zawodników z całej Polski i z zagranicy.  

Zawody odbędą się 4 czerwca 2022 na Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy ul. Ptaszyckiego 4.

W konkursie zawodnicy rywalizować będą w trzech dywizjach: Pom Dance Elite, Pom Dance Premier oraz Performance Cheer. W ramach Performance Cheer zobaczymy zawodników w kategorii Freestyle Pom, w której używa się charakterystycznych pomponów, Cheer Jazz – czyli kategorii, w której ważna jest synchronizacja zespołu i interpretacja muzyki oraz Cheer Hip-Hop w której zobaczymy elementy ulicznych stylów tańca oraz wyskoki i tzw. freezy czyli zatrzymania.

W zawodach udział wezmą zarówno zespoły, jak i duety ze szkół, placówek oświatowo-kulturalnych i klubów sportowych z całej Polski, a także zespoły zagraniczne. W sumie ponad 500 zawodników w wieku od 6 do 20 lat.

Mistrzostwa Cheerleaders odbędą się w Krakowie po raz jedenasty. Po raz siódmy Mistrzostwa będą częścią Grand Prix Polski, które realizuje Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, co oznacza że uczestnicy będą mieli szansę zdobyć w Krakowie punkty sumujące się do rankingu o Puchar Polski. W tym roku również organizatorzy świętują jubileusz 20-lecia powstania pierwszego zespoły cheerleaders.

Organizatorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Cheerleaders Kraków i Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Patronat honorowy:

Ireneusz Raś Poseł na Sejm RP

Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności