Wypuszczą w niebo fluorescencyjne balony. Będą na specjalnych mocowaniach

Wypuszczą w niebo fluorescencyjne balony. Będą na specjalnych mocowaniach

Zbliża się 18. edycja Nocy Muzeów. Wieczorem i nocą z 13 na 14 maja ponad 50 jednostek muzealnych zaprosi krakowian oraz gości do poznawania bogatych zbiorów i udziału w różnych interesujących wydarzeniach. Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem: „Moc Muzeów ‒ dla Ukrainy”. W wybranych punktach zorganizowana zostanie także zbiórka pieniędzy na pomoc dla Ukrainy.

reklama

Zwieńczeniem tegorocznej Nocy Muzeów będzie wypuszczenie w niebo fluorescencyjnych balonów w żółto-niebieskich barwach z przesłaniem pokoju i wsparcia dla przyjaciół z Ukrainy. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Lotnictwa Polskiego będzie miało wymiar symboliczny – balony wzniosą się nad historycznym lotniskiem Rakowice Czyżyny, które nieraz było świadkiem historycznych zawirowań. Balony zostaną puszczone w niebo na specjalnych mocowaniach, by to szczególne przesłanie pokoju było jednocześnie przyjazne dla środowiska i możliwe do posprzątania.

reklama

To tylko niektóre propozycje z bogatej oferty tegorocznej krakowskiej Nocy Muzeów. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny lub za niewielką, symboliczną opłatą. Na niektóre punkty programu obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje można znaleźć w programie dostępnym na stronie.

Fot. poglądowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności