Wykonawca rozpoczyna prace na kolejnym odcinku

Uwaga kierowcy! Od 24 maja wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej rozpocznie prace związane z budową jednego z dojazdów do parkingu P+R, który będzie działał przy skrzyżowaniu ul. Pachońskiego i Trasy Wolbromskiej. Od tego dnia, od godz. 7.00 zawężony będzie niewielki fragment ul. Szopkarzy na tyłach przychodni.

Postępuje budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Wykonawca rozpoczyna prace na kolejnym odcinku. Tym razem rozpocznie się budowa jednego z dojazdów do parkingu P+R, który będzie zlokalizowany u zbiegu ulicy Pachońskiego i Trasy Wolbromskiej. Warto wiedzieć, że będzie tam mogło zaparkować 95 pojazdów.

W związku z tym etapem prac, zawężona na niewielkim odcinku będzie ulica Szopkarzy, na tyłach przychodni. Wyłączona będzie także możliwość parkowania na zawężonym odcinku.

Przepraszamy za utrudnienia!

Przypomnijmy – linia tramwajowa KST Krowodrza Górka – Górka Narodowa będzie miała ponad 5 km długości. Pozwoli na wygodny przejazd z północnych obrzeży do centrum miasta w niewiele ponad 20 minut. W ramach zadania powstaną aż 23 perony tramwajowe. Do dyspozycji zmotoryzowanych oddane zostaną trzy parkingi P+R. Ponad 60 procent torowiska będzie zielona.

Zadanie realizowane jest w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „Intercor” Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Inżynieryjnych Robót Kolejowych „Tor-Krak” Sp. z o.o.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.

Źródło ZIM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności