Uciekał przed policją, bo zażył narkotyki i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Kilka dni temu wieliccy kryminalni prowadzili działania na terenie gminy Wieliczka. W miejscowości Sygneczów zauważyli samochód marki Honda, którego kierujący najprawdopodobniej mógł mieć sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci postanowili go skontrolować dlatego też wydając sygnały świetlne i dźwiękowe podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierujący hondą zlekceważył jednak wydawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać. 

W Wieliczce, 35-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust. W wyniku uderzenia, pojazd został uszkodzony a kierujący podjął dalszą ucieczkę już pieszo ale bardzo szybko został zatrzymany przez policjantów. Po sprawdzeniu w systemie informatycznym, policjanci potwierdzili, że kierujący posiadał zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce gdzie wykonano badanie na zawartość środków odurzających w ślinie. Badanie wykazało zawartość marihuany, amfetaminy oraz metaamfetaminy. W związku z tym pobrano mu także krew do dokładnych badań. Kryminalni przeszukali dom 35-latka i znaleźli tam 8 krzewów konopi, 44 gramy marihuany oraz kilka gramów  amfetaminy.

W kolejnych dniach 35-letni mieszkaniec gminy Wieliczka usłyszał już  zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, niezatrzymania się do kontroli drogowej, niezastosowania się do zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzuconych mu czynów. Groz mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Po zweryfikowaniu  wyniku badania testerem wynikiem badania krwi 35-latek  usłyszy kolejny zarzut dotyczący jazdy pod wpływem środków odurzających.  

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności