Tragedia na Brzegach. Nie żyje 28-letni mężczyzna

Tragedia na Brzegach. Nie żyje 28-letni mężczyzna

Na terenie zbiornika wodnego w Brzegach utonął 28-letni mężczyzna. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj, 16 maja. Jak dziś poinformowała policja, około godziny 18. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze zbiorników wodnych w miejscowości Brzegi topi się mężczyzna. Wezwani także na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej. Płetwonurkowie wyciągnęli z wody 28-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Niestety zarówno szybka pomoc medyczna obecnych na miejscu ratowników jak również lekarzy jednego z krakowskich szpitali,  nie wystarczyła aby uratować życie młodego mężczyzny.

Policjanci ustalili, iż około godziny 18, 30-latek wraz z 28-latkiem postanowili się ochłodzić wskakując do jednego ze zbiorników wodnych. Po przepłynięciu kilkudziesięciu metrów, 30-letni mężczyzna zaczął krzyczeć,  po czym zniknął pod wodą. Obecni na miejscu znajomi natychmiast powiadomili służby ratunkowe.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce pod nadzorem wielickiej Prokuratury wyjaśniają okoliczności oraz przyczynę utonięcia mężczyzny. Należy zaznaczyć, że w tym miejscu obowiązuje zakaz kąpieli.  Lokalne stawy to dawne wyrobiska żwiru, obecnie zalane wodą i bardzo głębokie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności