To może być niespokojna noc. Uważajcie na siebie!

To może być niespokojna noc w Krakowie! W naszym rejonie możemy spodziewać się burz z gradem. Z kolei jutrzejszy dzień upłynie pod znakiem silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Według prognoz, nad powiatem krakowskim przejdą burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie obowiązuje od północy do jutra, 21 maja, do godz. 8.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 proc.

Burze mogą powodować zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne, lokalne zalania, a tym samym stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Apelujemy o ostrożność!

Silny wiatr

Synoptycy ostrzegają również przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje jutro, 21 maja, w godz. 8.00-17.00.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Strażacy apelują, aby usunąć z parapetów okien oraz balkonów ciężkie przedmioty. Zalecają też, aby nie parkować samochodów w pobliżu drzew, billboardów i słupów linii energetycznych. W czasie silnego wiatru spadające gałęzie mogą zagrażać bezpieczeństwu osób.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności