To będzie niesamowite show! Artyści Cirque du Soleil wystąpią w TAURON Arenie Kraków!

W TAURON Arenie Kraków zaplanowano kolejne rewelacyjne wydarzenie. Do naszego miasta ponownie zawitają artyści z Cirque du Soleil z programem CORTEO.

Corteo to  święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii. Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 10 milionów widzów w 150 miastach na całym świecie.

Corteo  po włosku oznacza procesję,to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”.

Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb, odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie. Liryczna i zabawna muzyka prowadzi Corteo poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością.

Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę – połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko ten sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium, Zestaw zasłon inspirowanych Wieżą Eiffle’a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter.

Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne, teatralne duety bohaterów tworzą z Corteo świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.  

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny do Europy spektakl Corteo. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót!” – powiedział Duncan Fisher, wicedyrektor operacyjny i generalny dyrektor tourning show division.

Cirque du Soleil

Cirque du Soleil na nowo zdefiniował sposób, w jaki świat postrzega cyrk: od małomiasteczkowego projektu po powszechnie znaną markę.  Kanadyjska organizacja z siedzibą w Montrealu (Qc) stała się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo, tworząc światowej klasy wciągające i kultowe przeżycia na 6 kontynentach. Cirque du Soleil zaskarbia sobie publiczność swoją autentycznością i wyjątkowością. Cirque du Soleil współpracuje z artystami z 90 krajów i ożywić dzięki ich kreatywności sceny całego świata. Cirque du Soleil dąży do wywierania pozytywnego wpływu na ludzi, społeczności i planetę za pomocą swoich najważniejszych narzędzi: kreatywności i sztuki. Przez lata zainspirował ponad 215 milionów ludzi w ponad 70 krajach.

Daty spektakli:

1.09  czwartek 19:00

2.09  piątek 19:00

3.09  sobota 15:00, 19:00

4.09  niedziela 12:00, 16:00

Bilety w ogólnodostępnej sprzedaży na

www.alterartshow.pl  oraz www.cirquedusoleil.com/corteo

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności