Tak się tłumaczył nożownik, który grasował na Prądniku Czerwonym

28 kwietnia na łamach CowKrakowie informowaliśmy o mężczyźnie, który na ul. Dobrego Pasterza chodził z nożem i atakował przypadkowe samochody. (Pod tym linkiem możecie zobaczyć nagranie)

Teraz policja przekazała więcej informacji na temat tego zdarzenia. Mundurowi ustalili, że 34-latek zatrzymał na drodze dwa samochody, w których za pomocą noża uszkodził boczne szyby. W jednym z pojazdów siedziała kobieta z małym dzieckiem, wobec której sprawca kierował groźby pozbawienia życia i zdrowia. Na szczęście żadna z podróżujących osób nie została poszkodowana.

Ponadto, na jednym z przystanków komunikacji miejskiej mężczyzna uderzył w brzuch oczekującą na autobus kobietę. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które w stanie niezagrażającym życiu zabrało poszkodowaną do szpitala.

Nożownik swoje zachowanie tłumaczył  zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. 34-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb pozbawienia życia i zdrowia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście Wschód zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Zobacz również:

Dziwne zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia policjantów

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności