Przedszkolaki poznają zawód policjanta

Kilka dni temu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie spotkali się z podopiecznymi Przedszkola nr 139 przy ul. Bema. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze. Funkcjonariusze tłumaczyli przedszkolakom, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co oznaczają wskazania na sygnalizatorze przy przejściach dla pieszych, a także jak zachować się w pobliżu drogi.

Czas spędzony z dziećmi polegał również na zaprezentowaniu stroju policjanta drogówki. Podczas spotkania przedszkolaki miały też możliwość obejrzeć policyjny motocykl oraz radiowóz. Dla najmłodszych była to świetna okazja do zabawy, podczas której dzieci wcielały się w rolę policjanta dbającego o bezpieczeństwo wszystkich ludzi na drodze.

Największą radość sprawiła przedszkolakom możliwość zajęcia miejsca za kierownicą policyjnych pojazdów. Funkcjonariusze spotkali się z ogromem radości i uśmiechami dzieci, które od najmłodszych lat uczą się zasad, obowiązujących pieszych na drodze, wyrabiając tym samym dobre nawyki. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności