Przed nami Święto Krakowskiej Rodziny. Zaplanowano sporo atrakcji!

Przed nami Święto Krakowskiej Rodziny. Wzorem ubiegłorocznej edycji, zostanie zorganizowane w trzydniowej formule, od 27 do 29 maja. Tym razem tematem przewodnim święta będzie szeroko rozumiana aktywność rodzin pod hasłem „Rodzina to drużyna”.

Aktywności dla rodzin odbędą się równolegle w różnych punktach Krakowa. Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone podmioty miejskie i komercyjne, zwłaszcza instytucje prowadzące działania na rzecz rodzin, dbające o ich zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój fizyczny.

Kluby sportowe, młodzieżowe domy kultury, centra kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie różnorodnej oferty programowej w ramach święta dla krakowskich rodzin. Mieszkańcy Krakowa oraz goście całymi rodzinami będą mogli wziąć udział w grach terenowych, wycieczkach po Krakowie, rozgrywkach sportowych, warsztatach i konkursach. Będą mieli okazję podziwiać wystawy, spektakle teatralne oraz posłuchać różnych koncertów i recitali.

Finał Święta Rodziny Krakowskiej odbędzie się w niedzielę, 29 maja, w godz. 11.00–19.00 w parku Jordana, na sąsiadującym z nim parkingu przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana od strony al. 3 Maja oraz na Błoniach.

Teren parku zostanie podzielony tematycznie: „Rodzina to drużyna”… w kulturze, w rekreacji, w grach i zabawach tradycyjnych, w aktywności sportowej, w ekologii, w mieście, w kuchni, w zdrowiu i w bezpieczeństwie. Wszędzie tam odbędą się prezentacje, warsztaty, konkursy i animacje. Przeprowadzone zostaną pokazy z zakresu ratownictwa, w tym ratownictwa drogowego, prezentacje straży pożarnej, straży granicznej i wojska. Będzie możliwość oddania krwi w mobilnym punkcie krwiodawstwa, który zorganizują pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krakowianie będą mogli również pomóc podopiecznym Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami poprzez udział w zbiórce. Wsparciem będzie przekazanie zabawek, żywności lub drobnych datków. Możliwa będzie również adopcja psów z krakowskiego schroniska. Muzeum MOCAK zaprosi do zwiedzenia mobilnej wystawy sztuki współczesnej „Muzeum u Ciebie” zaaranżowanej w autobusie MOCAK.

Na Błoniach Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy im. „Szarych szeregów” jako jeden z partnerów tegorocznego święta, zorganizuje VI KSOS Family Run 2022. Biegi odbędą się w pięciu kategoriach: biegu otwartym (5 km), biegu mamy (2,5 km), biegu taty (2,5 km), biegu dzieci (300-2400m), biegu boso (ok. 1 km).

Szczegółowy program Święta Rodziny Krakowskiej będzie dostępny na stronie kkr.krakow.pl. Znajdą się tam również informacje na temat organizatorów poszczególnych aktywności oraz warunków uczestnictwa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności