Policyjny pościg za BMW

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podjęli pościg za BMW.

Jak informuje policja, kilka dni temu w godzinach popołudniowych, policjanci podczas patrolowania ulic w Dziekanowicach (gm. Zielonki), zauważyli BMW, które na widok oznakowanego radiowozu nagle zawróciło i kontynuowało jazdę w przeciwnym kierunku. Podejrzane zachowanie kierowcy zwróciło uwagę mundurowych, więc postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, wydając w tym celu  sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący zlekceważył je i podjął ucieczkę. Mundurowi rozpoczęli pościg za uciekinierem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego. Podczas ucieczki kierujący BMW dopuścił się szeregu wykroczeń drogowych m.in. jechał z nadmierną prędkością, wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, przejechał rondo „pod prąd” oraz  i wykonywał inne gwałtowne i niebezpieczne manewry na drodze.

Pościg zakończył się, gdy uciekinier na jednym z zakrętów w Dziekanowicach wpadł w poślizg, najechał na krawężnik i uderzył w słup od latarni. Policjanci natychmiast podbiegli do kierującego i go zatrzymali. Okazał się nim 39-latek z Krakowa. Po zachowaniu  i innych objawach funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że kierowca może być pod działaniem narkotyku. Zbadali go więc testerem, który wykazał obecność marihuany. Natomiast sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało też, że 39-latek posiada cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów a pojazd, którym jechał nie był ubezpieczony i nie posiadał aktualnych badań technicznych.
Zatrzymanemu została pobrana krew do badań w celu potwierdzenia obecności narkotyku i określenia ilości w jego organizmie, po czym został osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych

Kolejnego dnia 39-latek usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli wyniku badania krwi potwierdzi wynik z testera  to usłyszy on także zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Mężczyzna odpowie także za wykroczenia drogowe, których się dopuścił podczas ucieczki przez patrolem.
Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Zielonkach.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności