Policjanci zlikwidowali sporą plantację marihuany [zdjęcia]

Policjanci zlikwidowali sporą plantację marihuany  [zdjęcia]

Kryminalni z Krakowa oraz z Myślenic zatrzymali mężczyznę, który w jednym z domów w gminie Myślenice zorganizował nielegalną plantację konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 151 krzaków konopi, sprzęt służący do ich uprawy oraz środki odurzające w tym 3,5 kilograma marihuany.

reklama

18 maja br., w godzinach porannych kryminalni z Krakowa i Myślenic pojawili się w jednym z domów jednorodzinnych. Zgodnie z przewidywaniami gospodarz jeszcze spał. Gdy policjanci wezwali go do dobrowolnego wydania rzeczy zabronionych prawem, 37-latek z powiatu myślenickiego początkowo udawał, że nie wie o co chodzi, a chwilę później stwierdził, że jednak ,,może coś się znaleźć”. W budynku znajdującym się na tej samej posesji policjanci odkryli plantację konopi, gdzie hodowanych było 151 krzewów konopi innych niż włókniste. W czasie przeszukania w policjanci znaleźli również  174,5 grama morfiny, niemal 80 gramów metaamfetaminy i ponad 3,5 kilograma zebranego już suszu marihuany. Jak przyznał właściciel plantacji, ta którą właśnie odkryli policjanci była jego drugą, a odnaleziony susz pochodził z poprzedniej, którą założył w ubiegłym roku. Policjanci znaleźli też pistolet, który został przekazany do kryminalistycznego laboratorium w celu przeprowadzenia ekspertyzy przez biegłych.

reklama

37-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających, oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności