Policjanci zatrzymali seryjnego włamywacza

23 maja br. wieliccy kryminalni zatrzymali 36-latka, podejrzanego o kradzieże oraz kradzieże z włamaniami do lokali usługowych.

W okresie od 16 do 23 maja br. na terenie Wieliczki doszło do serii kradzieży oraz kradzieży z włamaniami. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymywali zgłoszenia o przestępstwach, do których dochodziło w godzinach nocnych na terenie miasta. Sprawca włamywał się do pomieszczeń lokali usługowych oraz gastronomicznych, a jego łupem padały pieniądze, alkohol, sprzęt elektroniczny a nawet zaparkowany przed lokalem samochód.

Prowadzący te sprawy kryminalni podejrzewali, że za wszystkimi przestępstwami stoi 36- letni mieszkaniec Wieliczki. 23 maja br., policjanci udali się pod jego adres zamieszkania. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli część przedmiotów, pochodzących z przestępstw kradzieży oraz kradzieży z włamaniami. Odzyskali również skradziony pojazd, którego sprawca pozostawił na jednym z parkingów na terenie Krakowa. 

36-latek usłyszał łącznie 5 zarzutów. Jeden zarzut dotyczyły kradzieży natomiast cztery kradzieży z włamaniem. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za dokonanie kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności