Policja podsumowała weekend majowy. Niestety są ofiary śmiertelne

Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. Codziennie nad bezpieczeństwem podróżnych na małopolskich drogach czuwali policjanci ruchu drogowego . Każdego dnia, do służby kierowanych było około 340 policjantów w białych czapkach.

W okresie od 29 kwietnia do 3 maja 2022 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 20 zostało rannych. (Podczas ubiegłorocznego weekendu majowego tj. od 30 kwietnia do 3 maja doszło do 21 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 26 zostało rannych.)

Do pierwszego śmiertelnego wypadku tego weekendu doszło 2 maja br. około godziny 1,  w miejscowości Frycowa w powiecie nowosądeckim. Jak wstępnie ustalono, 23 – letni kierujący pojazdem m-ki BMW, najechał na motocyklistę, który wcześniej utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w skarpę przy drodze, a następnie upadł na jezdnię. Młody 19 – letni kierujący motocyklem poniósł śmierć. Badanie trzeźwości kierującego BMW wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Pomimo ciągłych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu kierowcy nadal decydują się na jazdę w tym stanie. Takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często swoich najbliższych.

W czasie prowadzonych działań podczas tego majowego weekendu policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących ujawniając 97 prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości, u których badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Do drugiego wypadku śmiertelnego doszło we wtorek tj. 3 maja br. około godziny 18, w miejscowości Radłów w powiecie tarnowskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 37 – letni kierujący motocyklem ma łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, wypadł z jezdni, a następnie wjechał do rowu. W wyniku odniesionych obrażeń ciała motocyklista poniósł śmierć.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności