Planują wybudować nową drogę, ścieżkę rowerową i pętlę autobusową

Kraków planuje wybudować nową drogę długą na około 1600 metrów. W planach jest również wybudowanie ścieżki rowerowej, parkingu P+R oraz pętli autobusowej. Dzięki temu miasto chce skomunikować osiedle Kliny z przystankiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Opatkowicach.

W tym celu Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił przetarg na opracowanie wielowariantowej i wielobranżowej koncepcji połączenia drogowego osiedla Kliny z rejonem przystanku SKA. Materiał ma zakładać budowę m.in. długiej na ok. 1600 m ulicy od rejonu ul. bpa Albina Małysiaka przez rondo łączące ulicę Komuny Paryskiej z ulicą Bartla i ścieżki rowerowej. Na końcu ma zostać wybudowany parking P+R po północnej stronie linii kolejowej. Opracowanie ma też zakładać budowę pętli autobusowej wraz z punktem socjalnym od strony przystanku kolejowego Kraków Opatkowice.

Zadaniem projektanta, którego chce w przetargu wybrać ZIM będzie – poza przygotowaniem wariantów koncepcji – uzyskanie decyzji środowiskowej dla wybranego rozwiązania, a także programu funkcjonalno-użytkowego. Będzie od podstawa do dalszych działań projektowych, a następnie realizacyjnych połączenia osiedla Kliny z SKA Opatkowice.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności