Od dziś City Helpers możecie spotkać w Krakowie

Od poniedziałku, 23 maja City Helpers wrócili na ulice Krakowa. Codziennie w godz. 12.00-16.00 można spotkać ich na ulicach Krakowa. Natomiast w weekend, głównie z myślą o mieszkańcach Starego Miasta i Kazimierza, będą pracować aż do godz. 23.00, by we ścisłej współpracy ze strażą miejską pomagać w utrzymaniu porządku publicznego.

W tym roku pomocnicy miejscy wystąpią w nowych strojach, co ma wpłynąć na zwiększenie ich rozpoznawalności. Magenta i limonka to kolory, które doskonale przemawiają do młodych użytkowników miejskiej przestrzeni. Wydłużeniu też uległ czas pracy City Helpers. W tym roku będzie można ich spotkać na ulicach przez 7 dni w tygodniu.

Zakres pracy pomocników miejskich został określony w oparciu o serię warsztatów i spotkań z udziałem przedstawicieli mieszkańców, Urzędu Miasta Krakowa, straży miejskiej i reprezentantów branży turystycznej. City Helpers swobodnie mówią po angielsku. Z uwagi na bieżąca sytuację część z nich posługuje się również językiem ukraińskim. Temat wojny w Ukrainie jest szczególnie istotny dla turystyki. Dlatego będziemy podkreślać, że Kraków doskonale poradził sobie z przyjeżdżającymi do miasta uchodźcami zabezpieczając im miejsca pobytu i pracy. W tej chwili życie w mieście toczy się normalnym rytmem.

Pomocnicy miejscy będą dysponować ulotkami informacyjnymi o zasadach panujących w naszym mieście, kalendarium wydarzeń kulturalnych, mapkami centrum Krakowa, apteczką oraz aplikacją do zbierania danych w celu przygotowania raportów z działań. Informacje o programie City Helpers można znaleźć na tablicach LED na wiatach przystankowych stojących w pobliżu wejścia do Parku Kulturowego Kraków Stare Miasto oraz na ekranach Bus TV i w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej. Ulotki dostępne są w obiektach noclegowych, lokalach gastronomicznych, instytucjach kultury, punktach InfoKraków oraz placówkach dyplomatycznych.

Co warte podkreślenia, City Helpers nie załatwiają spraw za straż miejską czy za policję. My dalej realizujemy swoje zadania i cieszymy się, że kolejna grupa osób chce nas w tych działaniach wspierać – zaznacza Zbigniew Ulman, zastępca komendanta straży miejskiej.

Z uwagi na zwiększenie zakresu czasowego akcji i wymiaru pracy zaangażowanych osób, automatycznemu zwiększeniu uległ budżet projektu. W tym roku miasto przeznaczyło na działania związane z programem City Helpers 335 000 zł.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności