Niecodzienna akcja ratunkowa nad rzeką Dłubnią

Niecodzienna akcja ratunkowa miała miejsce nad rzeką Dłubnią w Krakowie. Funkcjonariusze straży miejskiej otrzymali informację o psie, który nie potrafi wyjść o własnych siłach z rzeki.

Na miejscu strażnicy zastali skamlącego i bardzo wystraszonego Syberiana Husky. Był prawie cały zanurzony w wodzie i tylko przednie łapy opierał o brzeg. Widać było, że ostatkiem sił próbuje poderwać się do góry, ale wartki nurt rzeki wciąga go do kanału.

„Dodatkową trudnością w uwolnieniu psa była otaczająca ten teren wysoka siatka. Jej dolna część znajdowała się bezpośrednio przy lustrze wody, więc dostęp do zwierzęcia był znacznie utrudniony. Wchodząc do wody, przedostaliśmy się na drugą stronę siatki, by ostatecznie poderwać psa i wydostać go na brzeg. Wyczerpanego zabraliśmy do naszej komendy. Dzięki ustaleniom pracowników KTOZ’u udało się skontaktować z właścicielem psa, który chwilę później przyjechał do nas i przejął nad nim opiekę. Podziękował nam za pomoc w odnalezieniu przyjaciela.”– relacjonują strażnicy miejscy.

Fot. SM

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności