Na terenie Krakowa porządku pilnowało ponad 700 policjantów

Na terenie Krakowa porządku pilnowało ponad 700 policjantów

Wczoraj na krakowskim Starym Mieście odbyło się 8 zgromadzeń publicznych, w tym „Marsz Równości”, który przyciągnął największą liczbę uczestników. W przemarszu spod Muzeum Narodowego, przez Rynek Główny, Podwale i al. Krasińskiego wzięło udział około 9 tys. osób. Tak duża liczba zgromadzeń i ich uczestników wymagała skierowania  odpowiednich sił i środków w celu zapewnienia porządku publicznego, bezpieczeństwa zgromadzonych i bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze z Krakowa, Katowic, pododdziałów prewencji z komend powiatowych, dbało o bezpieczny przebieg zgromadzeń.  Wydarzenie przebiegało w spokojnej atmosferze. Doszło do jednego incydentu, polegającego na tym, że 25-latek uszkodził przedmiot należący do uczestników jednego ze zgromadzeń. Młody mężczyzna został wylegitymowany i wkrótce odpowie za 2 wykroczenia tj. za zakłócenie przebiegu zgromadzenia oraz zniszczenie cudzej rzeczy. 

Oprócz zgromadzeń publicznych odbywających się w rejonie Starego Miasta policjanci czuwali także nad porządkiem publicznych na terenie miasta w związku z meczem Ekstraklasy, który został rozegrany na Stadionie Miejskim przy ul. Reymonta w Krakowie. Ponadto funkcjonariusze dbali o ład w mieście podczas Juwenaliów, koncertów i innych imprez masowych. W sumie na popołudniowo-wieczornej zmianie na terenie Krakowa  porządku pilnowało ponad 700 policjantów. 

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności