MPK przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Krakowa

Z okazji Dnia Dziecka, MPK przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców Krakowa.

Wspólna zabawa rozpocznie się 29 maja od 12.00 do 15.00 w zajezdni tramwajowej Nowa Huta, przy ul. Ujastek 12. Dla dzieci zostanie przygotowanych mnóstwo atrakcji, w tym m.in. możliwość samodzielnego poprowadzenia prawdziwego tramwaju.

Dzieci będą mogły również m.in. zwiedzić miejsca, w których tramwaje są naprawiane, przejechać tramwajem przez myjnię, zobaczyć pojazdy techniczne  oraz historyczne pojazdy, które w odległej przeszłości kursowały po krakowskich ulicach. MPK SA dla najmłodszych zaplanowało zabawy, konkursy i gry. Na tych, którzy wezmą udział w konkursach czekają ciekawe nagrody. Nie zabraknie także wycieczek, na które będą zabierać uczestników historyczne pojazdy.

Na terenie zajezdni w swoich służbowych samochodach pojawią się policjanci, strażnicy miejscy oraz inspektorzy ruchu MPK. Dzieci będą się mogły z nimi spotkać i zadać pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się w Krakowie.

Do zajezdni w Nowej Hucie będzie można dojechać wyjątkowymi historycznymi tramwajami, które wyjadą punktualnie o 10.30 z zajezdni tramwajowej Podgórze, przy ul. J. Brożka 3.

Fot. MPK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności