Małżeństwo z Krakowa kierowało zorganizowaną grupą przestępczą

Krakowska prokuratura  nadzoruje śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie czerpali korzyści majątkowe z nierządu. W dniu 18 maja 2022r. doszło do zatrzymania 19 osób zamieszanych w ten proceder. Czynności były przeprowadzane na terenie woj. małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego. W dniu 19 maja 2022r. przedstawiono zarzuty 7 osobom, w tym 5 osobom udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zaś 2 osobom zarzut kierowania grupą.

Jak ustalono grupa przestępcza działała od października 2021r. do maja br. i miała swoje punkty, w których świadczone miały być usługi masażu, na terenie Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Kielc. Grupą kierowało małżeństwo z Krakowa, które odpowiadało m.in. za zatrudnianie, szkolenie kobiet świadczących usługi seksualne i czerpanie korzyści ze świadczonych przez nie usług. Pozostali członkowie grupy m.in. tworzyli i zaopatrywali punkty, kontrolowali pracę kobiet, rozliczali pracownice czy przygotowywali ogłoszenia z ich wizerunkami, które trafiały na portale erotyczne.

W stosunku do osób kierujących Tomasza K. i Emilii K. prokurator skierował wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które zostały uwzględnione przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza. W stosunku do pozostałych 5 podejrzanych: Małgorzaty W., Krystiana D., Natalii K., Mariki Z., Kamila Sz. zastosowano środki wolnościowe w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się w jakikolwiek sposób i zbliżania na odległość mniejszą niż 50 m do innych podejrzanych i podejrzewanych oraz poręczenie majątkowe.

W toku postępowania zabezpieczono gotówkę, telefony komórkowe, laptopy oraz dokumentację. Trwają czynności procesowe w tej sprawie. Za zarzucane czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności a w stosunku do osób kierujących grupą do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. poglądowe Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności