Krakowska policja podsumowała wczorajsze derby

1 maja br. o godz. 17.30 na stadionie sportowym przy ul. Kałuży w Krakowie rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Cracovii i Wisły Kraków. W związku z tym, że mecz derbowy zawsze budzi wśród kibiców duże emocje, spotkanie zakwalifikowano jako imprezę masową podwyższonego ryzyka. Sportowe zmagania zgromadziły na stadionie ponad 14 tys. kibiców, w tym 500 kibiców gości. Policjanci, jak co roku, strzegli porządku publicznego podczas przemieszczania się po mieście kibiców Wisły i Cracovi oraz grupowania się ich w rejonie stadionów.

Kiedy kibice weszli na teren obiektu sportowego przy ul. Kałuży, za ich bezpieczeństwo odpowiedzialność przejął organizator imprezy, przy czym funkcjonariusze czuwali w gotowości, by na ewentualny wniosek organizatora udzielić służbom porządkowym pomocy. Mecz zakończył się o godz. 19.20, a rozprowadzenie kibiców odbyło się bez wydarzeń i potrzeby interwencji.
Poza meczem derbowym policjanci czuwali nad bezpiecznym przebiegiem pięciu zgromadzeń publicznych, które odbyły się wczoraj w Krakowie. Podczas żadnego ze zgromadzeń policjanci nie interweniowali.

Bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa, turystów oraz uczestników zgromadzeń strzegło wczoraj łącznie 402 policjantów. Na ulicach miasta służbę pełnili m.in. funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, policjanci służby prewencyjnej, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni.

W trakcie niedzielnych zabezpieczeń funkcjonariusze wylegitymowali w sumie 207 osób oraz nałożyli 110 mandatów karnych. Ponadto zatrzymane zostały 4 osoby (w tym 2 nietrzeźwych kierujących), osadzono 2 osoby poszukiwane, a do sądu trafiło 13 wniosków o ukaranie za popełnione wykroczenie. 
Ponieważ podczas meczu, na trybunach stadionu zamaskowane osoby odpaliły race, policjanci z miejscowego komisariatu będą prowadzić dochodzenie w sprawie użycia niedozwolonych środków pirotechnicznych, zmierzając do ustalenia sprawców naruszenia przepisów porządkowych wynikających z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jak i badając okoliczności w jakich doszło do wniesienia tego typu niebezpiecznych przedmiotów na stadion pomimo kontroli służb porządkowych. 

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności