Kraków stanie się wielką sceną teatralną

Cały Kraków stanie się wielką sceną teatralną. A to za sprawą XV edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w nocy z 11 na 12 czerwca.

Przedstawienia w ramach tegorocznej XV Nocy Teatrów będą się odbywać zarówno w salach krakowskich teatrów, jak też w plenerze: na Rynku Głównym, na krakowskich dziedzińcach i podwórkach, a nawet w witrynach lokali usługowych przy ul. Nadwiślańskiej.

Największa i najpiękniejsza krakowska scena uliczna, zlokalizowana na Rynku Głównym, będzie gościć Krakowski Teatr Uliczny ze spektaklem „Kamienny”, Scenę Kalejdoskop z przedstawieniem „Smolarze” oraz Teatr Nikoli z „Księżycową drogą”. Późnym wieczorem scena rozbłyśnie przedstawieniem ogniowym pt. „Oddech Orientu w wykonaniu Teatru Ognia Mandragora.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny – warto jednak pamiętać, że na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki. Będzie je można odbierać od 8 czerwca w siedzibach poszczególnych teatrów. Na część spektakli będzie obowiązywała rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Szczegóły niebawem.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności