Kopali i bili 73-latka. Na szczęście zauważył to patrol policji

19 maja br. około godziny 17:30, wieliccy policjanci podczas patrolu zauważyli, jak dwóch mężczyzn kopie i bije po ciele leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali obu agresorów. Okazało się, że sprawcami są mężczyźni w wieku 35 lat ( obaj mieszkańcy gminy Wieliczka), natomiast poszkodowany to 73-letni mężczyzna.

Jak ustalili na miejscu interweniujący funkcjonariusze, do siedzącego na ławce pokrzywdzonego, podeszło dwóch mężczyzn, którzy zażądali od niego pieniędzy na alkohol. Kiedy 73 -latek odmówił przekazania im pieniędzy, sprawcy przewrócili go na ziemię i zaczęli go bić oraz kopać po całym ciele, w międzyczasie przeszukując mu odzież w poszukiwaniu  pieniędzy. Kiedy napastnicy zauważyli oznakowany radiowóz zbliżający się w ich kierunku, próbowali się oddalić jednakże szybko zostali zatrzymani przez mundurowych. Po ich obezwładnieniu, policjanci wrócili do poszkodowanego któremu udzielili pierwszej pomocy a następnie przekazali pod opiekę załogi pogotowia. 

Dzisiaj obaj 35- latkowie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju. Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował dozór policyjny.  Obu sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności