Jak zrobić stronę internetową dostosowaną do potrzeb Klientów?

Artykuł sponsorowany
Jak zrobić stronę internetową dostosowaną do potrzeb Klientów?

Tworzenie strony internetowej powinno być oparte o odpowiednie założenia oraz wybór silnika CMS. Podczas projektowania strony warto uwzględnić nie tylko nasze potrzeby jako właściciela ale również potrzeby grupy docelowej i użytkowników korzystających ze strony internetowej.

Kolejną ważną kwestią jest promocja strony www oraz jej marketing. Budowa widoczności SEO powinna iść w parze z projektowaniem strony, jej makiet i użyteczności. Brak spójności oraz celu opracowanego dla strony www często powoduje jej gorszą użyteczność oraz małą konwersję.

Projektowanie strony internetowej – na co zwrócić uwagę?

Na początku powinniśmy przemyśleć jakie wartości chcemy przekazać poprzez stronę oraz jakie cele ma realizować. Brak odpowiedzi na to pytanie skutecznie uniemożliwi dokonanie prawidłowej oceny jej działania oraz realizacji celów sprzedażowych. 

Podczas projektowania makiet i userflow powinniśmy zastanowić się nad czytelnym i prostym menu dającym jasną komunikację dla użytkownika gdzie i po jakie informacje wchodzi. Bardzo ważnym aspektem jest proste i czytelna struktura strony internetowej.

Komunikacja i przekaz informacji na stronie www

Poza elementami użytecznymi, strona internetowa powinna komunikować wartości firmy w sposób spójny z ogólnie przyjętą stylistyką marki. Dla spójności warto przy tworzeniu strony www sięgnąć po takie materiały jak : identyfikacja wizualna, key visual firmy, odpowiednie fonty oraz zdjęcia. Hasła reklamowe oraz forma ułożenia treści również istotna jest z punktu widzenia użytkownika. Ważne by była content i główne hasła były przejrzyście zaprojektowane. 

Nie wiesz jaką chcesz stronę internetową?

Częstym problemem przed jakimi stają Klienci to wybór odpowiedniego layoutu i stylu dla strony. Warto posłużyć się w tym celu inspiracjami i projektami stron od najlepszych. Przed przystąpieniem do projektowania strony można przeglądać zagraniczne portale i galerie stron by nabrać orientacji i wyrobić sobie wstępną opinie na temat swoich oczekiwań stylistycznych. Zobacz inspirujące strony internetowe z Krakowa

Czytelne menu strony internetowej

Architektura strony to podstawowy element który powinien być opracowany na etapie projektowania makiet. Menu które jest proste bez 3 poziomowego zagnieżdżenia pozycji będzie tutaj o wiele lepszym wyborem. Częstą praktyką jest stosowanie tzw: megamenu czyli dużego panelu z kolumnami dla odpowiednich podstron. 

Mega menu czy typowe menu na stronie?

Megamenu ma zastosowanie w przypadku stron z rozbudowaną strukturą oferty, usług lub różnymi kategoriami. Dzięki megamenu użytkownik może w przypadku znacznego rozbudowania podstron od razu wybrać produkt / usługę która go interesuje.

Z punktu widzenia SEO megamenu jest również dobrym rozwiązaniem, daje bowiem możliwość linkowania wewnętrznego i przekazywania mocy SEO ze strony głównej do podstron tj: rozprowadzenia mocy na podstrony.

Użyteczne funkcjonalności dla strony internetowej?

Do najważniejszych funkcjonalności dla strony internetowej zaliczyć możemy odpowiednio :

Czytelną nawigację strony internetowej

Ważne by menu było kontrastowe oraz nie wprowadzało użytkownika w błąd.

Jak projektować skuteczne buttony CTA

Guzik CTA na stronie internetowej powinien jasno wskazywać użytkownikowi miejsce do którego będzie przechodził. Dodatkowo warto zastosować naturalnie umieszczone frazy kluczowe powiązane z podstroną do której prowadzą. Pozwoli to na przekierowanie mocy SEO. Warto poznać przykłady i pomysły jak projektować skuteczne CTA by sprawnie móc układać treści na własnych buttonach pod względem UX i SEO.

Ścieżka powrotu / breadcrumbs /

W przypadku większej ilości podstron dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ścieżki powrotu, dzięki której użytkownik będzie mógł łatwo wrócić i sprawdzić w jakim miejscu strony internetowej się znajduje.

Karta produktu lub usługi zawierająca podobne produkty

Powiązanie produktów lub usług pomiędzy sobą za pomocą sekcji : zobacz także może poprawić liczbę kliknięć na stronie internetowej oraz zachęcić do pozostania na stronie dłużej.

Dobrze widoczne nawigacyjne elementy w galerii i na sliderach

Należy pamiętać by wszelkie elementy nawigacyjne jak strzałki, kulki, numery etc były odpowiednio duże zarówno na wersji desktop i mobile. Zbyt małe elementy strony internetowej ułożone blisko siebie mogą powodować problemy w zapoznaniu się z galerią zdjęć.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności