Jak wysłać paczkę kurierem?

Artykuł sponsorowany
Jak wysłać paczkę kurierem?

Korzystanie z usług transportowych jest powszechne nie tylko w kontekście zakupów online. Jeżeli chcesz wysłać paczkę do rodziny lub znajomych, na myśl przychodzi przede wszystkim firma kurierska, która szybko i bezpiecznie zajmie się przewozem przesyłki. W jaki sposób przygotować i nadać paczkę?

Jak nadać paczkę kurierem?

Poszczególne firmy kurierskie działające na rynku posiadają odrębne zasady oraz inny zakres usług. Dlatego nadawanie paczek nie zawsze wygląda dokładnie tak samo. Warto zdecydować się na współpracę z organizacją, która jest nie tylko niezawodna i zapewnia szybki transport, ale przede wszystkim maksymalnie ułatwia proces wysyłki. W tym aspekcie bezbłędnie sprawdzi się GLS – to dostawca usług przewozowych krajowych oraz międzynarodowych. Będąc osobą fizyczną, aby nadać przesyłkę z pomocą tej firmy, należy udać się do dowolnego punktu Szybkiej Paczki. Obiekty te dostępne są w całej Polsce, a łącznie jest ich około 4500. Do ich znalezienia wykorzystaj wyszukiwarkę dostępną na oficjalnej stronie internetowej GLS. Punkty Szybka Paczka zlokalizowane są w sklepach oraz zakładach usługowych i często charakteryzują się długim czasem otwarcia. Wystarczy udać się do takiego punktu z paczką, po wypełnieniu dokumentów kurier zajmie się jej transportem do miejsca docelowego.

GLS oferuje również usługę ParcelVan, w ramach której przewóz jest realizowany na zasadach door-to-door. W ramach tej usługi kurier samodzielnie odbiera przesyłkę od wysyłającego. Zarówno korzystanie z punktów GLS, jak i usługi ParcelVan obejmuje przesyłki krajowe i międzynarodowe.

Przygotowanie paczki do wysyłki

Przygotowanie i zabezpieczenie paczki nie musi być skomplikowane. Małe przedmioty możesz nadać w zabezpieczonej kopercie, natomiast nieco większe powinny być umieszczone w opakowaniu kartonowym. Transport takiej przesyłki jest wygodny i prosty, na dodatek istnieje niskie ryzyko ewentualnego uszkodzenia. Nie zapominaj, że ciężkie przedmioty wymagają naprawdę solidnego zabezpieczenia. Wybierz więc karton z grubą warstwą tekstury.

Wnętrze powinno być wypełnione amortyzującymi i stabilizującymi elementami. Przykładem są: styropian, folia bąbelkowa oraz worki z powietrzem. Wówczas podczas transportu przesyłka pozostanie bezpieczna. Podczas przygotowywania paczki wykorzystaj taśmę klejącą. Szczególną uwagę zwróć na wszystkie krawędzie opakowania, podatne na wyginanie i inne uszkodzenia mechaniczne.

Aby dokonać szybkiego nadania w punktach GLS należy wypełnić etykietę (dostępną w punkcie), które następnie umieszcza się na przesyłce.. Gotową paczkę zostawia się w punkcie, skąd odbierze ją kurier do dalszego transportu.

Regularne nadawanie paczek w obrocie krajowym i międzynarodowym

Świadczone przez GLS usługi obejmują szybkie nadania dla klientów indywidualnych oraz firm. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z opcji BusinessParcel (przewozy krajowe) lub EuropBusinessParcel (przewozy międzynarodowe). Szczegóły takiej oferty zawsze są dopasowywane do konkretnych potrzeb danej firmy. Dzięki temu współpraca z GLS jest maksymalnie korzystna i satysfakcjonująca. Z regularnego nadawania paczek korzystają między innymi firmy z branży e-commerce, które systematycznie wysyłają przesyłki do swoich klientów.

Regularne przewozy w kraju to dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych. GLS pozwala nie tylko na szybkie nadania, ale również terminowy i bezpieczny transport do adresata. Kurier za darmo podejmuje drugą próbę doręczenia, jeżeli pierwsza się nie powiodła. Dodatkowo GLS stawia na wygodę odbiorców, dlatego pozwala na wygodne zarządzanie przesyłką w ramach opcji FlexDeliveryService.

W przypadku regularnych przewozów międzynarodowych GLS zapewnia, że transport trwa od 48 do 96 godzin. Oferta ta jest więc atrakcyjna dla przedsiębiorców, którzy wysyłają paczki z Polski za granicę. Przesyłki docierają stosunkowo szybko do odbiorców, na dodatek przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy, w GLS jest objęty śledzeniem przesyłek. Nadawcy oraz odbiorcy mogą monitorować status paczki w dowolnym momencie – wystarczy dostęp do internetu. Dodatkowo usługi BusinessParcel oraz EuroBusinessParcel mogą być wzbogacone o szereg dodatkowych opcji z myślą o wygodzie adresatów.

Wysyłka paczki kurierem z zagranicy do Polski

Nadawanie paczek przez GLS może również odbywać się za granicą. Należy znaleźć odpowiedni punkt Parcel Shop, w którym wystarczy zostawić odpowiednio wcześniej przygotowaną przesyłkę. Do znalezienia takich punktów wykorzystaj wyszukiwarkę dostępną na oficjalnej stronie GLS. Wystarczy podać nazwę miejscowości, a otrzymasz adresy pobliskich punktów Parcel Shop w niemal dowolnym kraju. Czas transportu paczki z zagranicy do Polski trwa zwykle od 2 do około 6 dni roboczych, zależnie od miejsca, z którego nadano przesyłkę.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności