Działo się w weekend w Krakowie. Dwóch mężczyzn blokowało radiowóz straży miejskiej

43 strażników miejskich czuwało z piątku na sobotę oraz z niedzieli na poniedziałek nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 372 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 248 mandatów karnych, pouczyli 108 osób i 16 spraw skierowali do sądu.

reklama

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

reklama

Interwencje:

– w okolicy Małego Rynku ujawniono 2 mężczyzn, którzy głośno kłócili się między sobą i szarpali, zakłócając spokój i porządek publiczny. Po nałożeniu mandatów karnych, zamiast oddalić się z miejsca zdarzenia, postanowili uniemożliwić strażnikom jazdę radiowozem, stając przed maską auta. Ostatecznie zostali przewiezieni do MCPU.

– skierowano wniosek do sądu przeciwko mężczyźnie, który przy ul. Bosackiej głośnym krzykiem i wulgaryzmami zakłócał spokój i porządek publiczny.

-ukarano mandatami karnymi mężczyzn (każdy po 500 zł), którzy natarczywie żebrali na „piwo i papierosy” przy Grodzkiej.

– podczas kontroli ruchu drogowego przy pl. Ducha ujawniono kierującego, niestosującego się do znaku B-1 (zakazu ruchu w obu kierunkach). Ponieważ okazało się, że ma cofnięte uprawniania do prowadzenia pojazdów, powiadomiono o zdarzeniu odpowiednie służby.

Zobacz również:

Młody mężczyzna podpalał trawy. Na widok strażników miejskich zaczął uciekać

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności