Będzie się działo na Rynku Głównym

W sobotę, 21 maja małopolscy rzemieślnicy będą obchodzić Święto Rzemiosła. W programie wydarzenia znalazły się: msza św. w Bazylice Mariackiej, pochód kupiecki, wręczenie wyróżnień, rozstrzygnięcie konkursu „Małopolski Rzemieślnik Roku 2021”.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 tradycyjną mszą w Bazylice Mariackiej w intencji małopolskich rzemieślników i ich rodzin. Wezmą w niej udział, oprócz rzemieślników, przedstawiciele władz miasta, Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, starsi cechów i prezesi spółdzielni rzemieślniczych oraz młodzi adepci zawodów rzemieślniczych.

Po mszy delegacje cechów i spółdzielni przejdą wokół Rynku Głównego, gdzie na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki złożą kwiaty.

Oficjalna część obchodów Święta Rzemiosła odbędzie się na scenie pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym. Następnie, po krótkich okolicznościowych przemówieniach zostaną wręczone odznaczenia zasłużonym działaczom rzemiosła i rzemieślnikom oraz nastąpi ogłoszenie wyników konkursu na tytuł „Małopolski Rzemieślnik 2021 Roku”.

Obchodom Święta Rzemiosła będzie towarzyszył Kiermasz Rzemiosła na płycie Rynku Głównego. W programie znalazły się m.in. występy zespołów folklorystycznych i pokazy zawodów rzemieślniczych. Wydarzenie potrwa do 29 maja. 

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności