Autostrada A4 będzie rozbudowana. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności

Autostrada A4 będzie rozbudowana. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. „Rozbudowa autostrady A4 na odcinku od km 417+315 do km 418+048 (jezdnia prawa) w mieście Kraków polegająca na budowie dodatkowego pasa ruchu wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury” w ramach inwestycji: „Zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego pasa ruchu (jezdnia prawa) na istniejącym odcinku A4 od Węzła Kraków Południe do wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej w km od ok. 417+199 do ok. 418+100”.

reklama

Zakres inwestycji obejmuje między innymi rozbudowę jezdni autostrady A4 w kierunku Rzeszowa na długości około 733 m, polegającą na budowie dodatkowego pasa ruchu, a także budowę drogi gminnej – ul. Dzikiej Róży – na długości około 650,5 m oraz budowę i przebudowę niezbędnej infrastruktury.

reklama

Odcinek, na którym zostanie dobudowany trzeci pas ruchu, stanowi fragment Południowej Autostradowej Obwodnicy Krakowa z bardzo dużym natężeniem ruchu samochodowego. Celem inwestycji jest m.in. poprawa przepustowości pomiędzy węzłami „Opatkowice” oraz „Łagiewniki”.

Z uwagi na ważny interes społeczny związany z tą inwestycją decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Źródło Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności