Z oferty CAS-ów mogą korzystać seniorzy, którzy przybyli do Krakowa z Ukrainy

W Krakowie działa 50 Centrów Aktywności Seniorów (CAS-y), w których krakowianie 60+ aktywnie spędzają czas, spotykają się, integrują, współtworzą ciekawe projekty. Z oferty CAS-ów mogą korzystać także seniorzy, którzy przybyli do Krakowa z Ukrainy.

W każdej dzielnicy Krakowa znajduje się co najmniej jedno Centrum Aktywności Seniora (CAS) – łącznie działa ich w Krakowie już 50. CAS-y to miejsca, w których mieszkańcy miasta w wieku 60+ mogą bezpłatnie brać udział w ciekawych zajęciach.

Poza różnorodnymi zajęciami zorganizowanymi (wśród propozycji między innymi zajęcia komputerowe, kursy obsługi smartfona, zajęcia z dietetykami czy lekcje angielskiego), a także ćwiczeniami, wycieczkami, warsztatami i wspólnymi projektami, CAS-y umożliwiają ciekawe spędzanie czasu, integrację i regularne poznawanie oferty miasta. Dlatego to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich seniorów ‒ warto, by wiedziały o niej także osoby, które przybyły do Krakowa z Ukrainy.

‒ Zapraszamy seniorów, którzy przybyli do Krakowa z Ukrainy na zajęcia proponowane przez Centra Aktywności Seniorów. Przyjęcie zaproszenia i korzystanie z propozycji CAS-ów może być dobrą okazją do oderwania się, choćby na chwilę, od traumatycznych wspomnień i ciągle aktualnych lęków, ale też do włączenia się w krakowskie środowisko sąsiedzkie. To jednocześnie sposobność do pozyskania informacji ważnych i przydatnych w codziennym funkcjonowaniu w mieście – zaprasza Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocniczka prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej. Dodaje przy tym, że do zaproszenia dołączają się także koordynatorzy wszystkich Centrów Aktywności Seniorów i Rada Krakowskich Seniorów.

Zajęcia w CAS-ach aktualnie prowadzone są głównie w języku polskim, ale trzeba pamiętać, że większość krakowskich seniorów zna język rosyjski, którym biegle posługują się seniorzy przybyli z Ukrainy.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty poszczególnych Centrów Aktywności Seniorów (wraz z adresami i danymi kontaktowymi) można znaleźć tutaj. Przypominamy, że na stronie Kraków dla Seniora można śledzić informacje o ofercie miasta skierowanej do krakowian 60+.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności