Większe stawki za wywóz odpadów. Dziś tematem zajmą się radni

Nowymi zasadami gospodarowania odpadami zajmą się na dzisiejszej sesji miejscy radni. Nowe stawki, które mają obowiązywać w Krakowie, to 27 zł od osoby dla nieruchomości mieszkalnych i 97 zł za pojemnik 1100 litrów w przypadku nieruchomości niemieszkalnych. Obecnie stawka opłaty wynosi 23,00 zł od mieszkańca i 58,20 zł za pojemnik 1100 litrów w przypadku nieruchomości niemieszkalnych.

reklama

Dla porównania, średnia stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminach ościennych Krakowa wynosi ok. 32,84 zł. Najniższa stawka opłaty za mieszkańca wynosi 28 zł (Biskupice), a najwyższa 37 zł (Mogilany).

reklama

Na wzrost wysokości opłat mają wpływ przyczyny makroekonomiczne i systemowe. Przyczyny makroekonomiczne to: wysoka inflacja, wzrost płac, cen paliw, prądu, wzrost kosztu odbioru i przetwarzania odpadów komunalnych. Przyczyny systemowe to: wprowadzenie segregacji pięciu frakcji odpadów oraz konieczność osiągnięcia coraz wyższych poziomów recyklingu. Istotny jest też stały wzrost ilości odebranych odpadów komunalnych.

Źródło UMK

Zobacz również:

Poszukiwani są pracownicy przy obsłudze uchodźców z Ukrainy

Bądź na bieżąco z informacjami. Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności