Większe stawki za wywóz odpadów. Dziś tematem zajmą się radni

Większe stawki za wywóz odpadów. Dziś tematem zajmą się radni

Nowymi zasadami gospodarowania odpadami zajmą się na dzisiejszej sesji miejscy radni. Nowe stawki, które mają obowiązywać w Krakowie, to 27 zł od osoby dla nieruchomości mieszkalnych i 97 zł za pojemnik 1100 litrów w przypadku nieruchomości niemieszkalnych. Obecnie stawka opłaty wynosi 23,00 zł od mieszkańca i 58,20 zł za pojemnik 1100 litrów w przypadku nieruchomości niemieszkalnych.

reklama

Dla porównania, średnia stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminach ościennych Krakowa wynosi ok. 32,84 zł. Najniższa stawka opłaty za mieszkańca wynosi 28 zł (Biskupice), a najwyższa 37 zł (Mogilany).

reklama

Na wzrost wysokości opłat mają wpływ przyczyny makroekonomiczne i systemowe. Przyczyny makroekonomiczne to: wysoka inflacja, wzrost płac, cen paliw, prądu, wzrost kosztu odbioru i przetwarzania odpadów komunalnych. Przyczyny systemowe to: wprowadzenie segregacji pięciu frakcji odpadów oraz konieczność osiągnięcia coraz wyższych poziomów recyklingu. Istotny jest też stały wzrost ilości odebranych odpadów komunalnych.

Źródło UMK

Zobacz również:

Poszukiwani są pracownicy przy obsłudze uchodźców z Ukrainy

Bądź na bieżąco z informacjami. Obserwuj CowKrakowie.pl na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności