W weekend posypały się mandaty. Jeden z kierowców próbował uciec policjantom

W ostatni weekend (od 8 do 10 kwietnia br.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 223 pojazdy, ujawniając przy tym 195 wykroczeń w ruchu drogowym. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na blisko 160 kierujących, wobec 4 skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.

reklama

W ramach działań policjanci zatrzymali też prawo jazdy dwóm kierującym za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Z kolei podczas kontroli stanu technicznego w 13 pojazdach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Podczas działań, jeden z kierujących próbował uciec policjantom, bo jak się okazało, posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna ten został zatrzymany i odpowie za przestępstwo niezatrzymania pojazdu do kontroli drogowej oraz za złamanie zakazu sądu.
W weekend patrole ruchu drogowego zostały również wezwane na miejsce 4 zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu krakowskiego.

reklama

Zobacz również:

Komunikat dla osób podróżujących samolotami

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności