W nowej odsłonie powraca jarmark wielkanocny

W nowej odsłonie powraca jarmark wielkanocny

Po dwuletniej przerwie wraca do Krakowa jarmark wielkanocny. W trakcie tegorocznego jarmarku swoje produkty zaprezentuje ok. 80 wystawców. Oferowany asortyment będzie nawiązywać do tradycji świąt Wielkiej Nocy, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnych wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych.

reklama

Tegoroczna odsłona jarmarku wielkanocnego w Krakowie, to także nowa linia graficzna zaprojektowana specjalnie na tę okazję przez artystkę Marzenę Koperską. Nie zabraknie nawiązania do folkloru i tradycji zwierzynieckich oraz wykorzystania lokalnych motywów wielkanocnych. Nieodłącznymi atrybutami jarmarku są palmy, pisanki, ale motywem przewodnim będzie drzewko emausowe.

reklama

Organizatorzy wydarzenia zadbali również o program artystyczny, w którym znalazły się występy regionalnych zespołów i propozycje nawiązujące do małopolskich tradycji. Ważnym punktem będzie także uroczyste święcenie wielkanocnych koszyczków w Wielką Sobotę, o godz. 11.00 z udziałem włodarzy miasta i kościoła krakowskiego. Program tegorocznego jarmarku wielkanocnego dostępny jest tutaj [PDF].

Jarmark wielkanocny w Krakowie odbędzie się w dniach 7–18 kwietnia 2022.

Zobacz również:

Przed nami odpust Emaus. Będzie miał zmienioną formułę!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności