W Krakowie wybudowane zostanie nowe rondo. To nie wszystko

W Krakowie wybudowane zostanie nowe rondo. To nie wszystko

W Krakowie wybudowane zostanie nowe rondo. W kwietniu planowane jest rozpoczęcie prac przy ulicach Fabrycznej i Cystersów.

reklama

Wprowadzone zostaną wówczas pierwsze zmiany w organizacji ruchu – zamknięcie chodnika po stronie zachodniej oraz zwężenie jezdni. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. miesiąc. W dalszej kolejności takie same zmiany zostaną wprowadzone po stronie północnej inwestycji. Następne etapy to m.in. wykonanie wysp rozdziału. W końcowej fazie realizowane będą roboty bitumiczne i oznakowanie. Zakończenie prac planowane jest pod koniec wakacji tego roku.

reklama

W ramach zadania powstanie rondo z trzema wlotami. Położona zostanie nowa nawierzchnia jezdni i chodników. Pojawią się przejścia dla pieszych z obniżonymi krawężnikami oraz wyspami azylu, które poprawią bezpieczeństwo pieszych. Wprowadzone zostaną również rozwiązania zapobiegające parkowaniu bezpośrednio przy rondzie, dzięki czemu piesi będą lepiej widoczni. Wszystkie zastosowane elementy organizacji ruchu mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego.

Nowe rondo:

Zobacz również:

Wielkie otwarcie Energylandii. W tym roku będą nowości [fotorelacja]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności