W Krakowie odbędzie się akcja „Drugie Życie Książki” 

Przed nami świetna akcja „Drugie Życie Książki”. Każdy z nas ma na półce tytuły, do których nie jest przywiązany – pochopne zakupy, nietrafione prezenty, duble, pozycje już od dawna niemające nic wspólnego z zainteresowaniami i upodobaniami posiadacza, a także książki, które pojawiły się właściwie nie wiadomo skąd. Dla nich wszystkich możemy znaleźć nowych właścicieli, a przy okazji zabierać ze sobą do domu dużo bardziej pożądane utwory. Książki w końcu powinny być czytane, nie zaś leżeć zapomniane na półkach. W ramach akcji „Drugie Życie Książki” wszystkie porzucone w odmętach biblioteczek pozycje mogą trafić w ręce kolejnych czytelników!

reklama

Akcja odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia, w pałacu Potockich (Rynek Główny 20). Zbiórka rozpocznie się od godz. 10.45, a wymiana ruszy o godz. 11.00. Cała akcja potrwa do godziny 12.00, a bezpośrednio po niej odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „Fantastyka i Futurologia” w pałacu Potockich.

reklama

Jak wziąć udział w akcji? Zasady są proste. Na wymianę wystarczy przynieść przynajmniej jedną książkę, a maksymalnie dziesięć. Należy zwrócić uwagę na ich stan – książki nie muszą być nowe, ale nie mogą być zniszczone czy niekompletne, wszak kolejny właściciel będzie chciał je przeczytać. Celem akcji jest wymiana pozycji o szeroko rozumianych walorach literackich, niekoniecznie zaś książek kucharskich czy poradników.

Tytuły dzielimy na dwie kategorie – te wydane przed 1995 rokiem, które można wymienić na inne pozycje pochodzące z tego okresu, i te opublikowane po tej dacie, za które zabrać możemy dowolne publikacje. Wymieniamy się książką za książkę – jeżeli przyniosłeś ze sobą pięć pozycji, pięć innych możesz zabrać ze sobą do domu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności