W Krakowie odbędzie się 5. edycja festiwalu Wodecki Twist

Już niebawem w Krakowie odbędzie się 5. edycja festiwalu Wodecki Twist.

10 czerwca, w samo południe na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają Wodeckiego chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy artysty. Jest to również jedyny taki dzień, gdy z Wieży Mariackiej zabrzmi o godz. 12.00 „Zacznij od Bacha” zamiast hejnału. W tym roku we wspólne śpiewanie włączy się Sound’n’Grace – znakomity zespół na co dzień wykonujący muzykę gospel, soul, funky i R&B, z którym usłyszymy się dzień później podczas gali. Chóralną inaugurację festiwalu obserwują też co roku w mediach społecznościowych dziesiątki tysięcy fanów.

W sobotę, 11 czerwca, otwarty zostanie muzyczny klub przy Plantach, w altanie Zbigniewa Wodeckiego, w jej okolicach i przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Przez cały dzień pojawiać się tam będą goście festiwalowi, a wielu z nich zagra jazz. Zaplanowaliśmy koncerty, wywiady i potańcówki w stylu lat 70-tych!

Wieczorem 11 czerwca w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się wielka gala jubileuszowa, która dostała tytuł Wodecki uroczysty, a jest nadzwyczajnym spotkaniem przyjaciół Zbigniewa Wodeckiego i najlepszej polskiej muzyki w ogóle. Udział w tym wydarzeniu wezmą między innymi Alicja Majewska, Sanah, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound’n’Grace i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji. To nie wszystko! Będą niespodzianki. Nie jest natomiast niespodzianką fakt, że Zbigniew Wodecki był człowiekiem obdarzonym fantastycznym poczuciem humoru i wokół tych wspomnień zbudowany jest scenariusz widowiska.

Program:

  • 10 czerwca, godz. 12.00

Zacznij od Bacha – inauguracja festiwalu

Rynek Główny w Krakowie

  • 11 czerwca, cały dzień

Muzyczny klub przy Plantach

Skwer im. Zbigniewa Wodeckiego (św. Marka i Westerplatte) oraz okolice

Wodecki uroczysty – gala przyjaciół

Centrum Kongresowe ICE Kraków

Wystąpią: Alicja Majewska, Sanah, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder, Maciej Maleńczuk, Sound’n’Grace

Aranże i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia

  • 12 czerwca, godz. 17-22

Wyspa muzyki: ELECTRO

scena plenerowa przy Forum Przestrzenie

Wystąpią: Kayah, Baasch, Novika, Agim, Kev Fox, Rysy

Więcej informacji http://wodeckitwistfestiwal.pl/

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności