Ulica Krupnicza się zmieni. Zobaczcie wizualizacje

Ulica Krupnicza się zmieni. Zobaczcie wizualizacje

Ulica Krupnicza na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Szujskiego niebawem bardzo się zmieni. Posadzonych zostanie 39 drzew! Na odcinku od teatru do ul. Loretańskiej czereśnie ptasie „Plena”, od ul. Loretańskiej do ul. Szujskiego olsze czarne. Oprócz drzew, zostanie posadzonych także kilka tysięcy krzewów i bylin.

reklama

Pojawią się także zbiorniki magazynujące wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin oraz ogrody deszczowe, których zadaniem będzie spowolnienie odpływu wody opadowej do kanalizacji. Projektanci z Zarządu Zieleni Miejskiej przewidzieli w tym miejscu również ogrody fasadowe.

reklama

Aby polepszyć warunki bytowania drzew rosnących w nawierzchni, zaplanowano użycie gleby strukturalnej, która ułatwi rozwój systemu korzeniowego. Na ulicy znajdzie się także miejsce dla mebli miejskich, parkingów samochodowych i rowerowych oraz uwypuklenia informacji o historii ulicy na przestrzeni lat.

Idea projektu opiera się na koncepcji ulicy typu woonerf, czyli ulicy z uspokojonym ruchem, na której priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych, przy jednoczesnym zachowaniu komunikacji samochodowej. Cel ten możliwy jest do osiągnięcia poprzez utworzenie wspólnej przestrzeni dla wszystkich użytkowników (rezygnacja z podziału na jezdnię i chodniki) oraz wprowadzenia mebli miejskich wraz z zielenią.

Po kilku latach starań wielu osób, w tym mieszkańców, głosujących za zazielenieniem ulicy Krupniczej w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest już naprawdę blisko do tego, aby marzenia krakowian stały się rzeczywistością.

Inwestycję wspólnie zrealizują: Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Fot. ZZM

Zobacz również:

W nowej odsłonie powraca jarmark wielkanocny

Ulica Krupnicza
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności