Turyści nie chcą przyjeżdżać do Krakowa. Prezydent zabrał głos

Turyści nie chcą przyjeżdżać do Krakowa. Prezydent zabrał głos.

reklama

Odbudowa ruchu turystycznego w kontekście toczącej się wojny w Ukrainie, to wyzwania, przed którymi stoi dziś Kraków. Prezydent Krakowa poinformował, że zaangażowanie miasta w konflikt w Ukrainie polega tylko i wyłącznie na pomaganiu. Kraków jest nieustannie bezpiecznym i otwartym miastem dla wszystkich gości, z kraju i zza granicy.

reklama

Urząd Miasta Krakowa podjął decyzję o realizacji dwuletniego projektu partnerskiego pn. „Małopolska – cel podróży”, finansowanego z funduszy unijnych, który zakłada wsparcie dla rozwoju turystyki Małopolski i Krakowa w kontekście przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19. W marcu tego roku doszło do podpisania umowy o dofinansowanie projektu, co sprawia, że oficjalnie miasto może rozpocząć realizację działań.

Planowane działania promocyjne mają służyć odbudowaniu ruchu turystycznego, a więc będą służyć całej branży. W ramach projektu, oprócz działań marketingowych w mediach, zaplanowano również wyjazdowe „misje gospodarcze” z przewidywanym udziałem lokalnych przedsiębiorstw.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności