Turyści nie chcą przyjeżdżać do Krakowa. Prezydent zabrał głos

Turyści nie chcą przyjeżdżać do Krakowa. Prezydent zabrał głos

Turyści nie chcą przyjeżdżać do Krakowa. Prezydent zabrał głos.

reklama

Odbudowa ruchu turystycznego w kontekście toczącej się wojny w Ukrainie, to wyzwania, przed którymi stoi dziś Kraków. Prezydent Krakowa poinformował, że zaangażowanie miasta w konflikt w Ukrainie polega tylko i wyłącznie na pomaganiu. Kraków jest nieustannie bezpiecznym i otwartym miastem dla wszystkich gości, z kraju i zza granicy.

reklama

Urząd Miasta Krakowa podjął decyzję o realizacji dwuletniego projektu partnerskiego pn. „Małopolska – cel podróży”, finansowanego z funduszy unijnych, który zakłada wsparcie dla rozwoju turystyki Małopolski i Krakowa w kontekście przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19. W marcu tego roku doszło do podpisania umowy o dofinansowanie projektu, co sprawia, że oficjalnie miasto może rozpocząć realizację działań.

Planowane działania promocyjne mają służyć odbudowaniu ruchu turystycznego, a więc będą służyć całej branży. W ramach projektu, oprócz działań marketingowych w mediach, zaplanowano również wyjazdowe „misje gospodarcze” z przewidywanym udziałem lokalnych przedsiębiorstw.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności