Spacerował ze znakiem drogowym „zakaz ruchu pieszych”

Straż Miejska w Krakowie

Funkcjonariusze straży miejskiej mieli ostatnio sporo pracy. Z piątku na sobotę, 21 strażników miejskich czuwało nad zapewnieniem spokoju i porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 174 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 120 mandatów karnych, pouczyli 48 osób i 6 spraw skierowali do sądu.

reklama

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym.

reklama

Interwencje:

– Na wysokości ul. Grodzka/Dominikańska ujawniono mężczyznę, który spacerował ze znakiem drogowym „zakaz ruchu pieszych”. Przyznał się, że odczepił go od barierki znajdującej się na Bulwarach Wiślanych. Został ukarany 200 zł mandatem karnym.

– Na ul. Pawiej ujawniono mężczyznę, który głośnym krzykiem zakłócał spokój i porządek publiczny. Został ukarany mandatem karnym – 500 zł.

– Na mężczyznę, który przy ul. Lubomirskiego spożywał alkohol, zanieczyścił miejsce publiczne, używał słów nieprzyzwoitych i dopuścił się wybryku nieobyczajnego, nałożono 4 mandaty karne na łączną kwotę 800 zł.

Zobacz również:

Skoordynowane działania służb w Modlniczce

Dołącz do nas na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności