Skoordynowane działania służb w Modlniczce

Do wykrycia przestępczego procederu i sprawcy doszło wskutek skoordynowanych działań funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Krajowej Administracji Skarbowej. W Modlniczce funkcjonariusze ujawnili papierosy bez akcyzy za blisko 6 milionów złotych.

Jak czytamy komunikacie Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Prądnik Biały w Krakowie, prowadzone jest śledztwo przeciwko Łukaszowi F., podejrzanemu o to, że w nieustalonym czasie od października 2021 roku do kwietnia 2022 roku w Modlniczce, przechowywał wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63§1 kks w postaci papierosów różnych marek bez oznaczenia znakami akcyzy w łącznej ilości 4.770.000 sztuk, przez co narażone na uszczuplenie zostały cło w kwocie 140.125,00 zł, podatek akcyzowy w kwocie 4.468.502, 00 zł oraz podatek VAT w kwocie 1.115.936,00 zł, co łącznie stanowi należność publicznoprawną wielkiej wartości w wysokości 5.724.563,00 zł.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz F., przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenia majątkowego w kwocie 40 tysięcy złotych.

Nadto, wydane zostało postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym.

Śledztwo powierzone zostało do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Krakowie.

W najbliższym czasie wykonane zostaną oględziny zabezpieczonych wyrobów tytoniowych.

Fot. PSG

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności