Próbował oszukać funkcjonariuszy na lotnisku

Krakowskie lotnisko

Funkcjonariusze Straży Granicznej na krakowskim lotnisku nie dali się oszukać. Do całej sytuacji doszło kilka dni temu, kiedy strażnicy odprawili na odlot do Podgoricy obywatela Albanii. Uwagę funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny, który po zakończeniu kontroli zamiast do wyjścia dla pasażerów odlatujących do Czarnogóry, skierował się do wyjścia dla pasażerów odlatujących do Wielkiej Brytanii.

reklama

Służby przystąpiły do legitymowania, podczas którego, oprócz oryginalnego paszportu albańskiego, użytego podczas odprawy granicznej, pasażer okazał dwa podrobione włoskie dokumenty tożsamości i kartę pokładową na lot do Londynu-Luton.

reklama

Pasażer przyznał się

Pasażer przyznał się do próby wylotu do Wielkiej Brytanii na podstawie podrobionych włoskich dokumentów, w związku z czym został zatrzymany.

Mężczyzna wyjaśnił, że fałszywe dokumenty kupił w Tiranie za niebagatelną kwotę 1 000 euro. Jego celem był wyjazd do Wielkiej Brytanii i podjęcie tam pracy. Cudzoziemiec usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, poprzez użycie podstępu i posłużenie się podrobionymi na wzór oryginalnych włoskimi dokumentami tożsamości, w celu wprowadzenia w błąd funkcjonariusza SG, co do swojej tożsamości i celu podróży.

Ponadto, obywatel Albanii otrzymał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu i zakaz wjazdu do Polski i krajów strefy Schengen przez 2 lata.

Zobacz również:

Bezczelna kradzież w centrum Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności