Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął pilną decyzję

W związku z dramatycznym apelem władz ukraińskiego miasta Chmielnicki Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął decyzję o przekazaniu temu miastu jednego autobusu. Władze Chmielnickiego pilnie potrzebują pojazdów do przewozu uchodźców z rejonu, gdzie trwa wojna do bezpiecznych miejsc na zachodzie Ukrainy. Sytuacja jest na tyle trudna, że liczy się każdy pojazd, który może pomóc w transporcie uciekających przed wojną Ukraińców.

Do Chmielnickiego zostanie wysłany jeden autobus marki Solaris z 2008 roku o długości 12 metrów. Autobus jest w pełni sprawny. Do środka został zapakowany pakiet części eksploatacyjnych, które mają umożliwić jak najdłuższe utrzymanie pojazdu w pełnej sprawności.

Prezydent Krakowa zdecydował, że autobus do miasta Chmielnicki nie pojedzie pusty. Dzisiaj, 27 kwietnia zostały do niego zapakowane bardzo potrzebne rzeczy w Ukrainie, m.in. produkty dla dzieci (pieluchy i produkty żywnościowe z długim terminem ważności), środki czystości, środki higieniczne oraz węże strażackie i gaśnice.

Wyjazd autobusu do granicy polsko-ukraińskiej został zaplanowany w czwartek, 28 kwietnia.

Przekazanie tego autobusu w żaden sposób nie wpłynie na ograniczenie kursów w krakowskiej komunikacji miejskiej – informuje MPK

Zobacz również:

Komunikat ZUS. Pobierasz świadczenie 500+? Przeczytaj

Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie

Od 1 lipca będą nowe stawki za wywóz śmieci

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności