Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie domów biało-czerwonymi flagami.

Biało-czerwone flagi pojawią się na budynkach urzędu miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także na masztach przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych i w Rynku Głównym. Dodatkowo na budynkach eksponowane będą flagi miejskie – biało-niebieskie. 1 maja – w związku z rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – eksponowane będą ponadto flagi Unii Europejskiej.  

Ze względu na szczególne okoliczności w tym roku na znak solidarności z Ukrainą obok barw narodowych 1 maja wyeksponowana zostanie również flaga błękitno-żółta.

We wtorek, z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zostaną dodatkowo udekorowane flagami: plac Jana Matejki oraz Grób Nieznanego Żołnierza, plac wokół Pomnika Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu, plac ojca Adama Studzińskiego. W tych miejscach zapłoną także znicze. Dodatkowo zostaną udekorowane chorągiewkami lampy na al. 3 Maja.

Miejskie tramwaje i autobusy wyjadą w tych dniach (1-3 maja) na ulice udekorowane biało- czerwonymi i biało-niebieskimi chorągiewkami.

Patriotyczną iluminację 1, 2 i 3 maja będą miały kładka Bernatka i wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach. Centrum Kongresowe ICE Kraków zaświeci się na Święto Flagi 2 maja i na Święto Konstytucji 3 Maja. Podświetlona zostanie także TAURON Arena Kraków – od 1 do 3 maja w godz. 20.50-21.50 ekran LED na zewnętrznej elewacji hali zamieni się w wielką państwową flagę.

Zobacz również:

Amerykańscy spadochroniarze skakali na Pustyni Błędowskiej [fotorelacja]

Komunikat ZUS. Pobierasz świadczenie 500+? Przeczytaj

Wielkie brawa dla kierowcy MPK w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności